Jdi na obsah Jdi na menu

Klub vojenské historie I.Prapor Ostrava vznikl na podzim roku 2000 a Ministerstvem vnitra byl zaregistrován 15.března 2001. Patří mezi neziskové organizace a sdružuje lidi, kteří se zabývají historií československé prvorepublikové armády a historií ostatních evropských armád, působících v průběhu 2.světové války. Hlavní náplní je rekonstrukce, oprava a údržba těžkého opevnění MO-S11, MO-S 12 a MO-S 14, s postupným dobudováním jako muzeum čs.opevnění z let 1935 – 1938. Cílem je uvedení těchto objektů do podoby odpovídající roku 1938 a zpřístupnění se záměrem možnosti návštěv veřejností.

Členskou základnu tvoří 11 členů. Členové naší organizace se pravidelně zúčastňují pietních aktů, cvičení klubů vojenské historie zabývající se prvorepublikovou armádou, historických bitev a srazů pevnostních muzeí. V současné době rovněž spolupracujeme s hasičským sborem obce Ludgeřovice.